Агенти-козаки: як Росія готується до реваншу в Україні

20,6 т.
Агенти-козаки: як Росія готується до реваншу в Україні

Україна переживає одну з найскладніших сторінок в своїй історії: бореться за незалежність з північним окупантом, намагається формувати сильну зовнішню політику, відкинувши залишки радянщини для інтеграції в Європу. Проте п'ята колона Кремля досі активна.

З євроінтеграційними процесами зростає роль громадянського суспільства. Зокрема, дорадчих органів, адже громадські ради активно діють практично в усіх міністерствах та відомствах. Їх основна функція - підкидання в бюрократичні апарати здорових, нових, креативних думок для покращення роботи державного апарату. Проте і тут вбачається "зрада" та "кремлівська рука". Детальніше - читайте в матеріалі.

Кремлівська Стратегія

Видео дня

Мало хто знає те, що в Україні діє цікава російська організація під назвою центр "Кремлівська Стратегія". На офіційному сайті структури, який до речі тимчасово не працює, зазначено, що "своїм основним завданням центр бачить створення передаточного (між російськими державно-владними структурами та громадськістю) механізму з метою консолідації та активізації громадських сил…"

Також на сайті зазначається, що представництво в Україні знаходиться за адресою м. Київ, Харківське шосе, 160, а її керівником є Михайло Ямненко.

Агенти-козаки: як Росія готується до реваншу в Україні

Стосовно нього є багато цікавої інформації: екс-керівник апарату довірених осіб Президента РФ у Самарській області, представник Національної Ради Козаків України та РФ, очільник низки євразійських проектів, зокрема Міжнародного громадського руху "Відкрита Конфедерація Євразійських та Євроазіатських народів", Член координаційної ради Президентського клубу "Довіра" тощо.

Агенти-козаки: як Росія готується до реваншу в Україні

Складно знайти інформацію про нинішню діяльність Ямненка та й самого центра, але їх стратегія цілеспрямовано та впевнено впроваджується в Україні через деякі продажні "козачі формування".

До чого тут козаки?

За адресою, на якій знаходиться український офіс "Кремлівської стратегії", значиться також сумнівна організація під назвою "Козацька община". Її керівником є Олександр Костюк, гетьман ВГО "Соборне Гетьманське Козацтво".

Агенти-козаки: як Росія готується до реваншу в Україні

У 2016 році Ямненко виписав рекомендаційного листа на ВГО "Соборне Гетьманське Козацтво" в особі Костюка для участі у діяльності робочих груп Комісії з питань міжнаціональних відносин та культурного розмаїття Громадської ради при Міністерстві культури України.

Агенти-козаки: як Росія готується до реваншу в Україні

Агенти-козаки: як Росія готується до реваншу в Україні

З копії документу стає зрозумілим, що Ямненко з "Кремлівською стратегією" активно цікавляться гострим питанням життєдіяльності національних меншин в Україні. З цією метою вони делегують до громадської ради у Мінкультури свого представника -.Костюка.

Виникає логічне питання: яке відношення до національних меншин мають козаки? Проте того ж самого Костюка бачимо у списках Громадської ради при Міністерстві оборони України. Він є головою Комітету з питань резерву Збройних сил України. Тобто, особа близька до російських неурядових організацій, має можливість впливати на питання оборони та є координатором процесів об’єднання в Україні національно-патріотичних сил і козачих формувань.

До речі, перші кроки до об’єднання Костюком патріотичних сил вже зроблені. Він ініціював функціонування Координаційної ради з питань розвитку козацтва. У результаті між Міноборони та "Соборним гетьманським козацтвом" укладено договір про цивільно-військове співробітництво.

Тобто особа, яка, вірогідно, діє в інтересах організації з одіозною назвою "Кремлівська Стратегія", реалізує складову української оборонної стратегії. Більше того, наше джерело повідомило, що Костюк уже здійснив поїздки до більшості областей України для зустрічі з військовими комісаріатами.

Попри намагання Києва визволитися від російської п'ятої колони, Москва продовжує втручатися у внутрішні справи України, готуючись до політичного реваншу.