СБУ затримала чиновницю за незаконне переправлення нелегалів

758
СБУ затримала чиновницю за незаконне переправлення нелегалів

У Херсонській області співробітники СБУ затримали співробітницю Державної міграційної служби, яка організовувала незаконне переправлення осіб через державний кордон України вихідців з Африки та Республіки Афганістан. Про це "Обозревателю" повідомили в прес-службі Служби Безпеки.

Встановлено, що від грудня 2010 року до жовтня 2012 року 39-річна начальниця одного з відділів Управління Державної міграційної служби заради особистого збагачення допомагала іноземним громадянам отримувати документи про надання їм статусу біженців.

За повідомленням СБУ, чиновник оформлювала "липові" особові справи іноземним громадянам, які не перебували на території України та не мали законних підстав для отримання статусу біженців. Вартість "послуг" посадовця із надання посвідчення біженця коливалася від 2 до 5 тисяч доларів США.

Співробітники СБУ задокументували факти незаконного оформлення таких посвідчень трьом громадянам Афганістану. Крім цього правопорушниця видала цим іноземцям і відповідні проїзні документи, які надалі були використані для перетину державного кордону України.

На початку жовтня 2012 року правоохоронці затримали чиновницю під час спроби вивезення нею з адміністративної будівлі ДМС близько 150 особових справ біженців, які вона планувала знищити, щоб приховати злочин.

Слідчими УСБУ в Херсонській області стосовно співробітниці міграційної служби порушено кримінальну справу за ч.2 ст.332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, кваліфікуючими ознаками якого є вчинення злочину повторно та службовою особою з використанням службового становища) Кримінального кодексу України. Слідство триває.